Piszą o nas ...

Telewizja Polska O/Rzeszów 5.04.2020

Akcja Drukujemy dla Medyków. Przyłbice dla personelu medycznego.

W walce o zdrowie pacjentów potrzebny jest sprzęt – nie tylko ratujący życie, ale też chroniący lekarzy. Uczestnicy akcji Drukujemy dla Medyków w ciągu niespełna dwóch tygodni wyprodukowali przeszło 10 tysięcy przyłbic ochronnych. Wolontariusze rozwieźli je do ponad 40 placówek ochrony zdrowia w regionie. Druk kolejnych trwa, a akcję może wesprzeć każdy.

Rzeszow-news.pl 1.04.2020

Ruszyła kolejna akcja drukowania przyłbic ochronnych dla personelu medycznego. Twórcami akcji #DrukujemyDlaMedyków są HugeTECH, PCI, Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka oraz Politechnika Rzeszowska.

Gdy wybuchła epidemia koronawirusa rozwinęła się wśród ludzi pomysłowość i wdzięczność szczególnie dla służb medycznych, które w tym trudnym czasie stoją “na pierwszej linii frontu”. To dla nich restauratorzy przygotowują bezpłatne posiłki, ludzie szyją ochronne maseczki, a ostatnio drukują nawet przyłbice ochronne. 

Gazeta Wyborcza Online 1.04.2020

To była spontaniczna akcja. Kilku ludzi z instytucji i firm, które mają drukarki 3D, skrzyknęło się, by drukować przyłbice dla medyków w związku z pandemią koronawirusa. Opracowali własną technologię, wykorzystali te dostępne w sieci. W ciągu sześciu dni wydrukowali prawie 4,5 tys. sztuk, które przekazali do m.in. szpitali, przychodni, pogotowia i SOR-ów.